چهارشنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٦
جشنواره سینمای ایران در مالزی از تاریخ 7 تا 17 مارچ 2018 با حضور هنرمندان سینمای ایران در شهر های کوالالامپور پینانگ و جوهور برگزار خواهد شد .

منو اصلی
ساعت
چهارشنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٦
تقویم
اخبار
در باره ما

 تاریخچه و اهداف رایزنی فرهنگی 


رایزنی فرهنگی ج.ا.ا. در کوالالامپور همچون ديگر نمايندگي‌هاي فرهنگي ايران در خارج از كشور- با هدف تعميق، توسعه و ارتقاي سطح روابط فرهنگي ميان دو كشور - از سال 1386 شمسی فعالیت رسمی خود را در مالزی آغاز کرده است.
تلاش در جهت معرفی ایران امروز، ترسیم چهره واقعی ایران در همه ابعاد، تبیین مبانی و معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و نظام ج.ا.ا. ، امضاي توافق نامه‌هاي همكاري مشترك با مراكزدولتی، دینی، علمی، فرهنگي و هنري ، برپايي همايش‌هاي علمي و كنفرانس‌هاي بين المللي، انجام تحقيقات و پژوهشهاي فرهنگي و علمي، برگزاري هفته‌هاي فرهنگي و هفته های فيلم، انجام همکاریهای رسانه ای و گردشگری، گسترش و تقویت ارتباط با جامعه گسترده ایرانیان مالزی ، جمایت از تشکل های فرهنگی - هنری ایرانیان، تأسيس و تقويت مراكز جديد ايران شناسي و زبان فارسی، تأسیس اتاق‌هاي آموزش زبان فارسي، حمایت از برگزاري دوره‌هاي آموزش زبان فارسي، اعزام دانشجو و استاد به ايران براي شركت در دوره‌هاي دانش افزايي، چاپ و انتشار كتب و مجلات به زبان انگلیسی و مالایی برای معرفی بهتر و بیشتر ایران، برپايي نمايشگاه‌هاي مختلف در زمينه‌ي آثار هنري، تاريخي و معاصر ايران، قرآن، كتب اسلامي، نرم افزارهاي رايانه اي، دعوت از گروه‌هاي موسيقي اصيل و معاصر ايران براي اجرا در برنامه‌هاي مختلف، شركت در نمايشگاه‌هاي بين المللي كتاب و به روز رسانی وب سایت های فارسی و انگلیسی و مالایی  رایزنی از جمله اهداف و زمينه‌هاي فعاليتي رایزنی فرهنگي می باشد.

  

 

 رایزن فرهنگی اسبق: حجه الاسلام محمد حسن واحدی

 

 

حجه الاسلام محمد حسن واحدی ، اولین رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی می باشد که با هدف تاسیس رایزنی فرهنگی و اجراء  برنامه ها و تعقیب اهداف مصوب فرهنگی ، فعالیت خود را آغاز کرد.  

 

رایزن فرهنگی قبلی:دکتر علی اکبر ضیائی 

 


دکتر علی اکبر ضیائی رایزن سابق فرهنگی از تاریخ اول خرداد 1390 لغایت 10 شهریور 1395  در مالزی مشغول به فعالیت بود . 


 

 رایزن فرهنگی جدید : علی محمد سابقی


 

 

علی محمد سابقی ، به عنوان سومین  رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی کار خود را از اول شهریور 1395 در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی  اغاز نمود . ایشان پیش از این رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای بنگلادش ،سریلانکا و چین بوده است 

 

 

 

 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6022 | بازدید امروز : 416 | کل بازدید : 1205073 | بازدیدکنندگان آنلاين : 6 | زمان بازدید : 1.1563