چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
حضرت امام علي (ع ) : طُوبَي لِمَنْ أنْفَقَ الفَضْلَ مِنْ مالِهِ وأمْسَكَ الفَضْلَ مِنْ كَلامِهِ خوشا به حال كسي كه زيادي مالش را انفاق كند و زيادي گفتارش را نگه دارد. (از زياده‌گويي بپرهيزد)

منو اصلی
ساعت
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
تقویم
اخبار
گزارش سفر اساتید دانشگاه یوآی تی ام مالزی به ایران

جمعه 29 جولای (7مرداد)، کوالالامپور

گزارش سفر اساتید دانشگاه "یوآی تی ام مالزی" به ایران در حضور سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران، آقای دکتر زاهدی و رایزن علمی، جناب دکتر معماریانی و رایزن فرهنگی، جناب دکتر ضیایی و مدیر موسسه تحقیقاتی فرهنگی امین، حجت الاسلام آقای رادمرد و هیئت همراه در "مرکز اندیشه و تفکر اسلامی دانشگاه یوآی تی ام" ارائه گردید.

در این جلسه، که نایب رئیس امور دانشگاهی مرکز اندیشه و تفکر اسلامی یوآی تی ام، خانم دکتر هُزیمه اسماعیل و همچنین نائب رئیس تحقیقات و ارتباطات  صنعتی و تحقیقات مرکز اندیشه، دکتر فیسول و نائب رئیس مرکز تحقیقاتی حسابداری خانم دکتررشیده عبدالرحمن حضور داشتند، به معرفی دانشگاه یوآی تی ام و دو مرکز مذکور پرداخته و به سوالات سفیر محترم ایران و اعضای همراه پاسخ گفتند.

دکتر محمد اعظم، از اساتید و محققان این مرکز پس از معرفی پروژه های تحقیقاتی مرکز به معرفی گروه همراه در سفرش به ایران پرداخت که عبارت بودند از: پروفسور ایزانی یعقوب (رهبر هر دو پروژه تحقیقاتی) و دکتر محمد اعظم، دکتر نورعینی، دکتر محمد دنی، محدثه امینی، امل حیاتی و محمد صلاح الدین. که در ادامه آن به تبیین مراحل سفر و فعالیتهای محققان طی بازدید از چهار شهر مهم ایران پرداخت.

وی که این سفر را بسیار موفقیت آمیز توصیف کرد دستاوردهای علمی تحقیقی آن را در اختیار مدعوین محترم جلسه قرار داد که به طرح برخی پیشنهادات علمی و فرهنگی منتج از سفر پرداخت و نقاط مثبت و منفی را به اشتراک گذاشت و اعلام امیدواری کرد که این سفر شروع بسیار خوبی برای تحقیقات و فعالیتهای آتی هردو کشور مسلمان، ایران و مالزی خواهد بود.

دکتر اعظم اشاره داشت که سفر اعضا به شهر مقدس قم و زیارت بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه (س)، با همکاری "دانشگاه بین المللی المصطفی" و "مرکز دوره های تحقیقاتی کوتاه مدت" صورت پذیرفت که طی آن سمیناری سه روزه با موضوعات قوانین در حوزه جرم شناسی اسلامی، حقوق کیفری و راههای پیشگیری از جرائم مالی، بانکداری بدون ربای ایران، عوامل جرائم اقتصادی در ایران، اوراق مشارکت، گزارش مصوبات کمیته فقهی و ارتباط میان فساد و جرم اقتصادی توسط اساتید برجسته حوزه و دانشگاه مطرح گردید و علاوه بر آن اساتید دانشگاه یو آی تی ام موفق شدند تا از کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی و اماکن مذهبی و سیاحتی شهر مقدس قم دیدن کنند.

وی همچنین به بخش دوم سفر اساتید به شهرهای مشهد مقدس، تهران و اصفهان با حمایت بانک ملت ایران اشاره نمود که طی این سفر غیر از سمینار بین المللی واقع در تهران و میزگردهایی در اصفهان و مشهد با روسای شعب بانک ملت، از مهمان نوازی گرم مردم ایران بهره مند بوده و از نزدیک با زیبایی ها، تاریخ بی نظیر و هنر مردم ایران آشنا شده اند.

دکتر اعظم همچنین خاطر نشان کرد که هنوز برخی از اطلاعات مربوط به دو پروژه این گروه که با ایران مرتبط می باشند نیاز به جمع آوری مدارک بیشتری دارد و امیدوار است که بتوانند از همکاری بیشتر ایران در این خصوص بهره مند شود.

بعلاوه به لزوم یادگیری زبان و فرهنگ فارسی در جمع اساتید و محققان و دانشجویان مالزی اشاره کرد و آشنایی بهتر را منوط به درک بهتر فرهنگ و هنر این مرز و بوم دانسته و برای همکاری های آتی اعلام آمادگی نمود.

سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران نیز پس از استماع گزارش، به ایراد سخن پرداخته و از اینکه اساتید دانشگاه یوآی تی ام موفق به این سفر شده اند، ابراز خشنودی نمود.

دکتر زاهدی از این گروه درخواست نمود تا همکاران و دانشجویان خود را در جریان این سفر قرار داده و امنیت و آرامش در ایران را به همگان اعلام دارند تا تبلیغات ناصحیح را تصحیح نموده و همچنین توسعه علمی و فرهنگی این دوکشور نیز بیش از گذشته میسر شود. ایشان همچنین خطاب به اساتید و محققان این مرکز، به ضرورت اتحاد میان مسلمانان خصوصا برادران شیعه و سنی ایران و مالزی تاکید نموده و از آنها خواست تا با هشیاری بیشتر مانع از ایجاد تفرقه میان مسلمین شوند.

سفیر محترم ایران در مالزی همچنین تصریح کرد که هدف ما توسعه و پیشرفتی است که  جز در سایه همکاری ایران و مالزی میسر نخواهد شد. بنابر این درهای ایران به روی برادران مالزیایی باز می باشد و امید است که در آینده نیز این همکاری ها ادامه یابد.

ر پایان، دکتر اعظم استاد دانشگاه یوآی تی ام به نمایندگی از سایر اعضای تحقیق، از زحمات بی شائبه حجت الاسلام والمسلمین رادمرد مدیر موسسه تحقیقاتی فرهنگی امین در حمایت از اساتید در قم و همچنین الطاف جناب دکتر معماریانی رایزن علمی سفارت جمهوری اسلامی در بخش دوم سفر اساتید به تهران، اصفهان و مشهد با حمایت بانک ملت ایران تشکر و قدردانی نموده و هدایایی به رسم احترام به هیئت ایرانی تقدیم نمود.

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3922 | بازدید امروز : 38 | کل بازدید : 1262587 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 1.3594